Најнови направи сам проекти

Најнови

Направи сам – Хартиена вртелешка | Оригами

Napravi sam - Origami Hartiena vrteleska

Хартиената вртелешка е уште еден одлична направи сам проект која можете да ја направите во различни бои и димензии и истата да ја искористите како декорација за свадба или роденден или пак како интересен и уникатен декор во вашиот дом.

Повеќе »

Организација на просторот што ќе го олесни вашиот живот

Napravi sam - Organizacija na prostorot sto ke go olesni vasiot zivot

Добрата организација на просторот во кој живеете може, во голема мера да го разубави вашиот дом, но и да го олесни вашиот секојдневен живот. Најважно е работите кои ги користите секојдневно да си бидат на место, да не ви пречат и лесно да можете да ги најдете.

Повеќе »

Стадион од грицки за Евро 2016

napravi sam - stadion od gricki za evro 2016

Пред нас следи 30 дена фудбалски спектакал – Европското првенство 2016. Фудбалот, посебно кога се работи за континенталниот шампионат невозможно е да се замисли без задолжителната комбинација од грицки и пиво.

Повеќе »

Дали некогаш сте пробале лубеница на скара?

napravi sam recepti - Lubenica na skara

Во летните денови дефинитивно нема нешто поубаво од вкусно освежително овошје, а лубеницата на сите ни е една од омилените овошки во лето. Но, дали некогаш сте пробале лубеница на скара? Можеби ќе ви изгледа чудно, но треба да пробате и да осетите колку всушност е уникатно и интересно вкусно.

Повеќе »

Обетки направени со пердуви од паун

Napravi sam - Obetki napraveni so perduvi od paun

Немаме никакво сомнение дека ви сами можете да си направите вакви интересни обетки со пердуви од паун. Во продолжение ви ги презентираме потребните материјали и начинот како да го изработите на овој аксесорис.

Повеќе »