Почетна / Дом и градина / 10 направи сам идеи за ограда во дворот

10 направи сам идеи за ограда во дворот

Napravisam idei za ograda vo dvorot (1)

Оградата во дворот може да ве чини многу, но затоа ние сме тука за да ви дадеме некаква евтина алтернатива или идеја како сами да направите ограда брзо и едноставно и да заштедите пари. Овие направи сам проекти кои ќе ги видите во сликите подолу  не само што ќе го заштитат вашиот имот, туку ќе додадат живот и топлина во домот правејќи го уникатен и шармантен. Погледнете ги сликите и инспирирајте се. Кој знае, можеби ќе сакате да ги направите во вашиот двор. Уживајте и забавувајте се!!!

Ограда со делови од тркала

Napravisam idei za ograda vo dvorot (2)

Направи сам - Ограда со делови од тркала

Ограда со делови од велосипед

Направи сам - Ограда со делови од тркала

Направи сам - Ограда со делови од велосипед

Користете делови од стари велосипеди, коли, камиони и други видови на возила за да ја направите вашата креативна ограда. Како што можете да забележите зарѓаниот декор во дворот е многу популарен, затоа не се плашете истото да го инкорпорирате и во вашата ограда. Исто така, можете да создадете фантастичен дизајн на вашата ограда од било кој дел од старите велосипеди.

Метална и дрвена ограда

Направи сам - Метална и дрвена ограда

Ограда направена од стари врати

Направи сам - Метална и дрвена ограда

Ограда направена од палети

Направи сам - Ограда за двор направена од палети

Ограда направена од дрвени ролетни

Направи сам - Метална и дрвена ограда

Ограда од гранки дрво

Назправи сам - Ограда од гранки дрво

Ограда направена со тенки кругови дрво

Napravisam idei za ograda vo dvorot (11)

Нас ни се допаѓаат овие интересни идеи за правење ограда во дворот бидејќи повторно се користат и рециклираат стари парчиња дрво, метал, врати, палети… Која идеја вас ви е омилена и дали би ја направиле во вашиот двор? Споделете ги вашите мислења во коментарите подолу, а готовите направи сам проекти сликајте ги и прикачете ни ги сликите во коментарите, на facebook или на Инстаграм користејќи го хаштахот #НаправиСам