Почетна / Napravi Sam (страна 5)

Napravi Sam

Бисквити за св.Валентин

Направи сам Рецепт за Валентин - Украсени бисквити во срце за денот на зањубените | Napravi sam Recept za Valentin - Ukraseni biskviti vo forma na srce za denot na vljubenite

Спремате слатко изненадување за вашиот сакан? Во следниот видео рецепт ви даваме предлог како да направите украсени бисквити во форма на срце. Што ви е потребно: 500 гр брашно 250 гр путер 250 гр шеќер 1 лимон 2 јајца Инструкции: Во сад за матење додадете го путерот и матете со миксер; Додадете го шеќерот, кора од лимун и продолжете да …

Повеќе »

Сами направете си влажни марамици

Направи сам - Домашни влажни марамици | Napravi sam - Domasni vlazni maramici

Сигурно веќе знаете дека користите и бенефициите од влажните марамици се големи. Освен основната примена – за бришење на бебешки газиња постојат и многу други алтернативни примени на влажните марамици.

Повеќе »

Оригами лапион во форма на дијамант

Направи сам - Оригами лапион во форма на дијамант | Napravi sam - Origami lampion vo forma na dijamant

Не ви се потребни скапи украси и лампиони за да ја направите вашата новогодишна елка да изгледа фантастично. Се што ви е потребно да ги направите овие лампиони во фома на дијамант е лист хартија и малку повеќе време.

Повеќе »