Почетна / Дом и градина

Дом и градина

Чергиче од камчиња

Сакате интересно чергиче за прагот на вратата во домот кое изгледа уникатно и малку рустично без да потрошите многу пари? Ова е вистинскиот направи сам проект за вас.

Повеќе »

Цветен ѕид во бебешка соба

Направи сам - Цветен ѕид во бебешка соба | Napravi sam - Cveten zid vo bebeska soba

Ако очекувате нов член на семејството, најверојатно веќе го подготвувате бебешкото катче во вашиот дом. Важно е трезвено и совесно да пристапите кон уредување на неговото мало зарство и да ја претворите собата на вашето новороденче во вистинска бајка.

Повеќе »

Направи сам: Потпирач за кревет од книги

Направи сам - Потпирач за кревет направен од книги во спална соба

Ова е навистина интересен начин како да ги прикажете старите книги на еден уникатен начин. Доколку решите да го започнете овој направи сам проект во вашата спална соба веруваме дека истата ќе добие комплетно освежување и сосема нов изглед.

Повеќе »

Креативна идеја – Базен на платформа

Napravi sam - Bazen na platforma

Поставувањето на базен во вашиот двор дефинитивно претставува вистински избор за релаксација, уживање и многубројни дружења со семејството и пријателите во топлите летни денови. Дали и вие сонувате да имате сопствен базен во вашиот двор?

Повеќе »

Неверојатна колепка од палети во форма на полумесечина направил таткото за своето бебе

Napravi sam - Kolepka od paleti vo forma na pomumesecina

Љубовта на таткото кон своето новородено бебе не познава граници. Оваа интересна и уникатна колепка за бебе е направена со многу труд и љубов од обични палети, шперт плоча, алат за сечење, бормашина и брусалица.

Повеќе »

Организација на просторот што ќе го олесни вашиот живот

Napravi sam - Organizacija na prostorot sto ke go olesni vasiot zivot

Добрата организација на просторот во кој живеете може, во голема мера да го разубави вашиот дом, но и да го олесни вашиот секојдневен живот. Најважно е работите кои ги користите секојдневно да си бидат на место, да не ви пречат и лесно да можете да ги најдете.

Повеќе »