Почетна / Мода и убавина

Мода и убавина

Сами направете си влажни марамици

Направи сам - Домашни влажни марамици | Napravi sam - Domasni vlazni maramici

Сигурно веќе знаете дека користите и бенефициите од влажните марамици се големи. Освен основната примена – за бришење на бебешки газиња постојат и многу други алтернативни примени на влажните марамици.

Повеќе »

Продолжете го рокот на траење на вашата маскара

Како да го продолжите рокот на вашата маскара | kako da go prodolzite rokot na vasata maskara

Откога едвај најдовте маскара која ви ги прави трепките совршени, заради секојдневната употреба таа пребргу започнува се суши, меѓутоа со овој едноставен трик ќе ја вратете во живот и ќе го продолжите рокот на вашата маскара без да се изгуби нејзиниот квалитет.

Повеќе »

Летна диета со лубеница

Летна диета со лубеница

Диетата со лубеница е одлична за брзо и здраво губење на килограми. Оваа диета е позната како една од најздравите диети, бидејќи 5 дневното мени вклучува храна која ја обезбедува потребната енергија во текот на денот, а со тоа овозможува губење на килограмите без сериозни последици на здравјето.

Повеќе »