Почетна / Рецепти / Пијалоци

Пијалоци

Шарено ледени коктели

Направи сам Рецепт - Шарено леден коктел на база на бел рум

Овој коктел го нарекуваат Коктел на среќата затоа што само неговиот изглед ќе ви изнуди насмевка на вашето лице а вкусот ќе ви причини задоволство, така да пробајте да го направите и споделете го искуството со вашите пријатели.

Повеќе »

Пудинг од манго на италијански начин | Mango Panna Cotta

Puding od mango na italijanski nacin

Овој пудинг од манго е многу вкусен, но и лесен за подготовка. Доколку подготвувате летна забава во вашиот дом засладете ги вашите гости со овој освежувачки десерт од манго направен по италијански рецепт.

Повеќе »