Почетна / Трикови и совети

Трикови и совети

КЕТО калкулатор за броење калории и макроа (јагленохидрати, протеини и масти)

Кето диета за слабеење | Keto dieta za slabeenje

Кето макросите се најважниот аспект на кетогената диета. Тие ги вклучуваат трите хранливи состојки кои на вашето тело му се потребни во големи количини – маснотии, протеини и јаглехидрати. Ако ги пресметате погрешно, вашите шанси за достигнување на кетоза се блиску до нула!

Повеќе »

Кето грип

Кето грип | Keto grip

Влагодарение на модерната исхрана на 21-виот век која изобилува со многу јаглехидрати и прости шеќери во првите неколку денови при започнување на кетогена исхрана телото се соочува со голема промена која воопшто не е пријатна.

Повеќе »

Како да наместите постелнина за помалку од 30 секунди

Трикови и совети - Како да наместите постелнина за помалку од 30 секунди | Trikovi i soveti - Kako da namestite postelnina za pomalku od 30 sekundi

Дали сте успеале да ја наместите постелнината на креветот за помалку од 30 секунди? Така и си мислевме, но не се секирајте бидејќи откако ќе го гледате видеото ќе научите трик како најлесно можете да го наместите креветот.

Повеќе »