Кујна

Направете домот да ви мириса на Божиќ

Трикови и совети - Направете домот да ви мириса на Божиќ со DIY освежувач за воздух | Trikovi i soveti - Domot da vi mirisa na bozik so DIY osvezuvac za vozduh

Најубавиот период од годината се божиќните празници. Ја местиме елката, новогодишните украси и правиме разни направи сам проекти за да си го разубавиме домот. Но покрај тоа, за навистина да го осетиме божиќниот дух треба да ги вклучиме сите сетила – затоа денес ќе ви дадеме еден едноставен и брз рецепт како домот да ви мириса на Божиќ.

Повеќе »

Мерни единици во кујната | трикови и совети

Merni edinici vo kujnata - cajni lazici

Многу често во рецептите на интернет, па и на кулинарските емисии готвачите и воопшто кога некој ќе ви сподели рецепт мерните единици не се во грамови туку во супени или кафени лажици, во шолји, чаши и други кујнски мерки.

Повеќе »

Кујнски алатки и гаџети кои ќе ви го олеснат животот | Совети и трикови

Kujnski alatki ii gadzeti del 1

Безбројните алатки и гаџети во кујната не само што можат да ви го олеснат готвењето, туку можат да ја направат храната повкусна и поинтересна. Затоа, не е важно што готвите, туку како готвите.

Повеќе »