Почетна / Забава

Забава

Оригами кутија за подарок во форма на пирамида

Направи сам - Кутија за подарок во форма на пирамида | Napravi sam - Kutija za podarok vo forma na piramida

Потребно ви е да направите кутија за подарок – еве како да направите една во форма на пирамида. За што да ја користите? – Како подарок во кој можете да ставите бонбончиња, мал подарок како ланче или привезок, порака или било што друго што би ви текнало. Битно кога подарувате направете го тоа со стил. Што ви е потребно: хартија …

Повеќе »

Дизајнирајте ја сами поканата за вашата свадба (со вклучен темплејт)

Направи сам - дизајнирани свадбена покана, свадбени покани за свадба | napravi sam - dizajnirani svadbeni pokani, svadbena pokana za svadba

Се ближи големиот ден, денот на Вашата венчавка и свадба… Дали ќе се обидете сами да ги направите поканите за вашите гости? Можеби и ќе успеете – со наша мала помош и мала вештина и креативност од ваша страна.

Повеќе »

Торта од пелени

Направи сам - Торта од пелени за новородено бебе за повојница, мекици или baby shower | Napravi sam - Torta od peleni za novorodeno bebe za povojnica, mekici ili baby shower

Овие торти од пелени сигурно често ги забележувате во цвеќарите и продавниците за подароци (gift shop) и навистина се премногу интересни, несекојдневни и одличен подарок за новороденото бебенце. Најчесто се прават, односно се подаруваат за мекици, повојница или за baby shower.

Повеќе »

Kапи за забава со конфети

Направи сам - Капи за роденденска забава со конфети

Роденденските капи се дел од детските роденденски забави. Можете да ги направите со некаква интересна хартија во боја или слика од омилениот јунак на вашето дете или пак можете да ги направите со конфети, цвеќиња и слично…

Повеќе »

Kако да направите конфети

Направи сам - Рачно изработени конфети за свадба, роденден и друга забава

Конфетите најчесто се користат како декорација при подготвување на забави. Откако ќе ги направите можете да ги ставите во балон, да ги пукате и расфрлате, да ги користите како декорација на честитки и останати направи сам проекти. Во секој случај, конфетите се шарени и забавни и ја разубавуваат секоја забава и прослава.

Повеќе »

Букмарк за книга

Napravi sam - Leten bukmark za kniga so vklucena priprema za print

На љубителите на добрата книга им предлагаме да си направат летен букмарк за книга и да уживате во летните денови читајќи на плажа, по дома или некаде под дебела сенка.

Повеќе »

Филмски свадбени картички за маса

Filmski svadbeni karticki za masa

Доколку темата на свадбата е поврзана со филм или пак имате винтиџ детали овие филмски картички ќе бидат доста интересна декорација на масите со кои може да им посакате пријатна вечера на гостите, да ги пишува имињата на младоженците или бројот на масата на која треба да седи гостинот.

Повеќе »