Почетна / Рецепти / Пијалоци / Касично смути од јагода и банана

Касично смути од јагода и банана

napravi sam - klasicno smuti so jagoda i banana

Ова смути од јагода и банана е класичен начин како да го дочекате летото. 

Состојки за 2 чаши освежително смути од јагода и банана:

  • 10 коцки лед
  • 10 јагоди
  • 2 банани
  • 1 шолја јогурт
  • 2 супени лажици мед
  • 1 ванила шеќер

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер;
  2. Блендирајте додека не добиете хомохена смеса.

napravi sam - klasicno smuti so jagoda i banana

napravi sam - klasicno smuti so jagoda i banana