Почетна / Рецепти / Мини тортиљи пица мафини

Мини тортиљи пица мафини

Направи сам Рецепт - Мини тортиља пици

Супер брза и вкусна закуска за вашите најмили и одлична идеја за подготовка на храна за коктел забава.

Потребни состојки:

  • тортиљи
  • доматен сос
  • кашкавал
  • сувомеснато по желба

Направи сам Рецепт - Мини тортиља пици

Начин на подготовка:

  1. Потребна ви е некоја чаша или калап во форма на круг со големина колку отворот на тавата за мафини;
  2. Исечете кругови од тортиљата и ставете ги во отворите на тавата за мафини. Добро притиснете;
  3. Ставете сос од доматно пире врз секое тесто;
  4. Одозгора распрскајте рендан кашкавал;
  5. Врз кашкавалот ставете сецкано сувомеснато по желба;
  6. Ставете го да се пече во загреана рерна додека да се стопи кашкавалот.

Добар апетит!!!