Почетна / Мода и убавина / Продолжете го рокот на траење на вашата маскара

Продолжете го рокот на траење на вашата маскара

Како да го продолжите рокот на вашата маскара | kako da go prodolzite rokot na vasata maskara

Откога едвај најдовте маскара која ви ги прави трепките совршени, заради секојдневната употреба таа пребргу започнува се суши, меѓутоа со овој едноставен трик ќе ја вратете во живот и ќе го продолжите рокот на вашата маскара без да се изгуби нејзиниот квалитет.

Што ви е потребно:

  • Сува маскара
  • Капки за очи или маслиново масло или
  • Една чаша вода

Инструкции:

  1. Во маскарата додајте 3-4 капки маслиново масло или капки за очи (ако мислите дека е потребно повеќе, додајте уште)
  2. Потоа, четката вратете ја во маскарата и мешајте со неа со цел да ја соберете целата боја.
  3. Пробајте ја маскарата.
  4. Доколку не сте задоволни со резултатот, тогаш маскарата ставете ја во чаша врела вода и оставете да ја постои 5 минути.
  5. После овој трик, вашата маскара ќе биде како нова и со сигурност ќе бидете воодушевени со добиениот резултат.