Почетна / архива божиќ

архива божиќ

Оригами лапион во форма на дијамант

Направи сам - Оригами лапион во форма на дијамант | Napravi sam - Origami lampion vo forma na dijamant

Не ви се потребни скапи украси и лампиони за да ја направите вашата новогодишна елка да изгледа фантастично. Се што ви е потребно да ги направите овие лампиони во фома на дијамант е лист хартија и малку повеќе време.

Повеќе »

Едноставни рустични новогодишни декорации

Направи сам - Рустични новогодишни декорации: елка, ѕвезда и петокрака - Napravi sam - Rusticni novogodisni dekoracii: elka, zvezda i petokraka

Внесете мал дел од природата во вашиот дом правејќи ги овие рустични новогодишни украси кои можете да ги закачите на елка како лампиони или да ги искористите како декорација – закачени на ѕид да висат или на маса.

Повеќе »

Направете домот да ви мириса на Божиќ

Трикови и совети - Направете домот да ви мириса на Божиќ со DIY освежувач за воздух | Trikovi i soveti - Domot da vi mirisa na bozik so DIY osvezuvac za vozduh

Најубавиот период од годината се божиќните празници. Ја местиме елката, новогодишните украси и правиме разни направи сам проекти за да си го разубавиме домот. Но покрај тоа, за навистина да го осетиме божиќниот дух треба да ги вклучиме сите сетила – затоа денес ќе ви дадеме еден едноставен и брз рецепт како домот да ви мириса на Божиќ.

Повеќе »