Почетна / архива деца

архива деца

Направете маска со ликот на панда за вашите најмили | Видео

Maska so likot na panda

Без разлика дали е 1ви Aприл или е училишен маскембал секогаш се стремиме нашите најмили најдобро да изгледаат, сеедно дали ќе ги маскираме по наша желба или тоа ќе биде маска со некој од нивните омилени цртани или филмски херои.

Повеќе »

Детски паун костум за маскенбал

Detski paun kostum za maskenbal

Следете го деталниот туторијал во продолжение и направете му на вашето дете прекрасен костум – паун во кој ќе изгледа преслатко. Не заборавајте да му направите мала фото-сесија за овој маскенбал да го запамети засекогаш.

Повеќе »