Почетна / архива диета

архива диета

КЕТО калкулатор за броење калории и макроа (јагленохидрати, протеини и масти)

Кето диета за слабеење | Keto dieta za slabeenje

Кето макросите се најважниот аспект на кетогената диета. Тие ги вклучуваат трите хранливи состојки кои на вашето тело му се потребни во големи количини – маснотии, протеини и јаглехидрати. Ако ги пресметате погрешно, вашите шанси за достигнување на кетоза се блиску до нула!

Повеќе »

Кето грип

Кето грип | Keto grip

Влагодарение на модерната исхрана на 21-виот век која изобилува со многу јаглехидрати и прости шеќери во првите неколку денови при започнување на кетогена исхрана телото се соочува со голема промена која воопшто не е пријатна.

Повеќе »

Летна диета со лубеница

Летна диета со лубеница

Диетата со лубеница е одлична за брзо и здраво губење на килограми. Оваа диета е позната како една од најздравите диети, бидејќи 5 дневното мени вклучува храна која ја обезбедува потребната енергија во текот на денот, а со тоа овозможува губење на килограмите без сериозни последици на здравјето.

Повеќе »