Почетна / архива лубеница

архива лубеница

Летна диета со лубеница

Летна диета со лубеница

Диетата со лубеница е одлична за брзо и здраво губење на килограми. Оваа диета е позната како една од најздравите диети, бидејќи 5 дневното мени вклучува храна која ја обезбедува потребната енергија во текот на денот, а со тоа овозможува губење на килограмите без сериозни последици на здравјето.

Повеќе »

Салата од лубеница

Napravi sam Recept - Salata od lubenica, nane, parmezan i glazura od balsamiko

Лубеницата е зеленчук од групата тикви. Поради слаткиот вкус луѓето ја служат како десерт и ја сметаат за овошје. Сеедно дали е овошје или зеленчук, важно е дека почнува сезоната на лубеницата, која со нетрпение ја чекавме цела година.

Повеќе »

Дали некогаш сте пробале лубеница на скара?

napravi sam recepti - Lubenica na skara

Во летните денови дефинитивно нема нешто поубаво од вкусно освежително овошје, а лубеницата на сите ни е една од омилените овошки во лето. Но, дали некогаш сте пробале лубеница на скара? Можеби ќе ви изгледа чудно, но треба да пробате и да осетите колку всушност е уникатно и интересно вкусно.

Повеќе »