Почетна / архива поклон

архива поклон

Новогодишна кутија за подарок

Направи сам - Новогодишна кутија за подарок | Napravi sam - novogodisna kutija za podarok

Сакате да подарите некоја ситница на близок за Нова Година или Божиќ? Можеме да ви предложиме да направите ваква интересна кутија за подарок, но што ќе ставите во неа и на кому ќе му ја подарите оставаме на вас. Што ви е потребно: хартија телмплејт – подготовка за принт која можете да ја симнете од тука ножички сатенска лента за …

Повеќе »

Оригами кутија за подарок во форма на пирамида

Направи сам - Кутија за подарок во форма на пирамида | Napravi sam - Kutija za podarok vo forma na piramida

Потребно ви е да направите кутија за подарок – еве како да направите една во форма на пирамида. За што да ја користите? – Како подарок во кој можете да ставите бонбончиња, мал подарок како ланче или привезок, порака или било што друго што би ви текнало. Битно кога подарувате направете го тоа со стил. Што ви е потребно: хартија …

Повеќе »

Торта од пелени

Направи сам - Торта од пелени за новородено бебе за повојница, мекици или baby shower | Napravi sam - Torta od peleni za novorodeno bebe za povojnica, mekici ili baby shower

Овие торти од пелени сигурно често ги забележувате во цвеќарите и продавниците за подароци (gift shop) и навистина се премногу интересни, несекојдневни и одличен подарок за новороденото бебенце. Најчесто се прават, односно се подаруваат за мекици, повојница или за baby shower.

Повеќе »

Виткање на поклон | Шише за вино

Vitkanje poklon - sise vino

Шише вино често се поклонува кога идете на некоја забава како роденден или слава. Но, зошто да го дадете во обична украсна кеса кога можете интересно да го украсите и да го дадете како навистина убаво завиткан и уникатен поклон.

Повеќе »