Почетна / архива роденден

архива роденден

Kапи за забава со конфети

Направи сам - Капи за роденденска забава со конфети

Роденденските капи се дел од детските роденденски забави. Можете да ги направите со некаква интересна хартија во боја или слика од омилениот јунак на вашето дете или пак можете да ги направите со конфети, цвеќиња и слично…

Повеќе »

Kако да направите конфети

Направи сам - Рачно изработени конфети за свадба, роденден и друга забава

Конфетите најчесто се користат како декорација при подготвување на забави. Откако ќе ги направите можете да ги ставите во балон, да ги пукате и расфрлате, да ги користите како декорација на честитки и останати направи сам проекти. Во секој случај, конфетите се шарени и забавни и ја разубавуваат секоја забава и прослава.

Повеќе »

Направи сам – Хартиена вртелешка | Оригами

Napravi sam - Origami Hartiena vrteleska

Хартиената вртелешка е уште еден одлична направи сам проект која можете да ја направите во различни бои и димензии и истата да ја искористите како декорација за свадба или роденден или пак како интересен и уникатен декор во вашиот дом.

Повеќе »

2 начини како да ги декорирате хартиените лустери

Kako da gi dekorisate hartienite lusteri

Обичните хартиени лустери можете да ги модифицирајте и да додадете свој печат, па истите ставете ги во дневната или детската соба како уникатен декоративен додаток во домот или направете ги специјално за некоја пригода како свадба или роденден.

Повеќе »

Виткање на поклон | Шише за вино

Vitkanje poklon - sise vino

Шише вино често се поклонува кога идете на некоја забава како роденден или слава. Но, зошто да го дадете во обична украсна кеса кога можете интересно да го украсите и да го дадете како навистина убаво завиткан и уникатен поклон.

Повеќе »

Направете виножито со балони | Видео

Vinozito so baloni - zabava

Доколку сакате да направите ваков олтар со балони ви препорачуваме да си набавите некаква пумпа со чија помош ќе ги дувате балоните бидејќи за овој направи сам проект се потребни многу балони во боите на виножитото (црвена, жолта, зелена, сина).

Повеќе »