Почетна / архива свадба

архива свадба

Дизајнирајте ја сами поканата за вашата свадба (со вклучен темплејт)

Направи сам - дизајнирани свадбена покана, свадбени покани за свадба | napravi sam - dizajnirani svadbeni pokani, svadbena pokana za svadba

Се ближи големиот ден, денот на Вашата венчавка и свадба… Дали ќе се обидете сами да ги направите поканите за вашите гости? Можеби и ќе успеете – со наша мала помош и мала вештина и креативност од ваша страна.

Повеќе »

Kако да направите конфети

Направи сам - Рачно изработени конфети за свадба, роденден и друга забава

Конфетите најчесто се користат како декорација при подготвување на забави. Откако ќе ги направите можете да ги ставите во балон, да ги пукате и расфрлате, да ги користите како декорација на честитки и останати направи сам проекти. Во секој случај, конфетите се шарени и забавни и ја разубавуваат секоја забава и прослава.

Повеќе »

Филмски свадбени картички за маса

Filmski svadbeni karticki za masa

Доколку темата на свадбата е поврзана со филм или пак имате винтиџ детали овие филмски картички ќе бидат доста интересна декорација на масите со кои може да им посакате пријатна вечера на гостите, да ги пишува имињата на младоженците или бројот на масата на која треба да седи гостинот.

Повеќе »

Направи сам – Хартиена вртелешка | Оригами

Napravi sam - Origami Hartiena vrteleska

Хартиената вртелешка е уште еден одлична направи сам проект која можете да ја направите во различни бои и димензии и истата да ја искористите како декорација за свадба или роденден или пак како интересен и уникатен декор во вашиот дом.

Повеќе »

Инзвонредни предлози за свадбени нокти и бидермаери

Svadbena inspiracija - Inzvonredni preglozi za nokti za svadba i bidermaeri

ако сте личност која се грижи за деталите, тогаш и маникирот е една од работите за која треба да се грижите за да го направите вашиот ден совршен – мора перфектно да биде ускладен со венчалниот прстен, тенот на кожата и секако на бидермаерот.

Повеќе »

Направи сам: Корсаж за рака | Матура

Napravi sam za Matura - korsaz za raka kako poklon od vasiot partner za vasata maturska vecer

Во месец Мај започнуваат големите матурски прослави кој сите средношколци долго ги очекуваат и веќе почнуваат да се подготвуваат за големата вечер. По тој повод на матурантите им даваме предлог и детално упатство како да си направат корсаж за рака направен од свежи каранфили кој претставува традиционален аксесорис за матурата.

Повеќе »