Почетна / архива срце

архива срце

Бисквити за св.Валентин

Направи сам Рецепт за Валентин - Украсени бисквити во срце за денот на зањубените | Napravi sam Recept za Valentin - Ukraseni biskviti vo forma na srce za denot na vljubenite

Спремате слатко изненадување за вашиот сакан? Во следниот видео рецепт ви даваме предлог како да направите украсени бисквити во форма на срце. Што ви е потребно: 500 гр брашно 250 гр путер 250 гр шеќер 1 лимон 2 јајца Инструкции: Во сад за матење додадете го путерот и матете со миксер; Додадете го шеќерот, кора од лимун и продолжете да …

Повеќе »

Направи сам: Велигденски јајца во срце

napravi sam - veligdenski jajca vo srce

Велигден како најголемиот христијански празник е денот кога љубовта плати висока цена за надежта да стане реалност. Па ако Велигден ја симболизира љубовта, а симбол на љубовта е срцето направете ги овие слатки велигденски јајца во срце.

Повеќе »