Почетна / архива цвеќе

архива цвеќе

Цветен ѕид во бебешка соба

Направи сам - Цветен ѕид во бебешка соба | Napravi sam - Cveten zid vo bebeska soba

Ако очекувате нов член на семејството, најверојатно веќе го подготвувате бебешкото катче во вашиот дом. Важно е трезвено и совесно да пристапите кон уредување на неговото мало зарство и да ја претворите собата на вашето новороденче во вистинска бајка.

Повеќе »

Мала домашна градина | Идеално за мали станчиња

napravi sam - mala domasna gradina koja e idealna za mali stanovi

Луѓето кои живеат во мали станчиња знаат колкав проблем е просторот и прават секакви комбинации за максимално да го искористат. Затоа, погледнете го овој чекор по чекор туторијал и направете си ваша лична домашна мини градина.

Повеќе »

Инзвонредни предлози за свадбени нокти и бидермаери

Svadbena inspiracija - Inzvonredni preglozi za nokti za svadba i bidermaeri

ако сте личност која се грижи за деталите, тогаш и маникирот е една од работите за која треба да се грижите за да го направите вашиот ден совршен – мора перфектно да биде ускладен со венчалниот прстен, тенот на кожата и секако на бидермаерот.

Повеќе »

Направи сам: Корсаж за рака | Матура

Napravi sam za Matura - korsaz za raka kako poklon od vasiot partner za vasata maturska vecer

Во месец Мај започнуваат големите матурски прослави кој сите средношколци долго ги очекуваат и веќе почнуваат да се подготвуваат за големата вечер. По тој повод на матурантите им даваме предлог и детално упатство како да си направат корсаж за рака направен од свежи каранфили кој претставува традиционален аксесорис за матурата.

Повеќе »