Почетна / архива јајца

архива јајца

Јајца – Еднорози 🦄

Велигден - јајца еднорози | Veligden - jajca ednorozi

Потребни материјали: јајца пенкало цветчиња гранче силиконски лепак Инструкции: Сварете ги јајцата. Со пенкалото нацртајте ги замижаните очи, а со силиконот односно лепакот на врвот од јајцето залепете ги цветчињата и гранчето. Малку работа, а ефектот е и повеќе од впечатлив.

Повеќе »

Полнети јајца

Napravi sam - polneti jajca

Обичните варени јајца со неколку дополнителни состојки можете да ги претворите во идеална закуска за вашите пријатели заедно со топла или ладна даска и по некоја чаша винце.

Повеќе »

Посакувате ли да имате вакви прецизно декорирани јајца

Napravi sam - Roborsko precizno dekoriranje na jajca za Veligden

Жалиме што ќе ве разочараме од старт и што не можеме да ви понудиме детален туторијал како да направите вакви интересни велигденски јајца, бидејќи за вакви прецизно декорирани јајца морате да си купите специјален робот за декорирање јајца.

Повеќе »

Полнети чоколадни јајца

Napravi sam - Polneti cokoladni jajca za Veligden

Дефинитивно на овие чоколадни јајца полни со бонбончиња најмногу ќе се израдуваат децата. Но покрај тоа што се неодоливо вкусни истите се забавни и за правење – затоа купете си ги потребните материјали и започнете со работа веднаш!!

Повеќе »